Bursa Nilüfer Belediyesi’nin “Boyun Kadar Kitap Oku” Etkinliği Sona Erdi

  • 2016-11-04

Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen “Boyun Kadar Kitap Oku” etkinliği Bursa Akademik Odalar Birliği Oditoryum Sahnesi’nde düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

Projeye bu sene Nilüfer ilçesindeki 54 ilkokul ve ortaokuldan 2560 öğrenci başvurdu. Etkinlik boyunca toplam 4.883.000 sayfalık 52.397 kitap okundu. Törende Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selahattin Erdoğmuş, 2440 Bölge Rotary Federasyonu Başkanı Reha Akın, Nilüfer Rotary Kulübü Başkanı İsmail Doğancı, ve Prof. Dr. Ayberk Kurt kısa birer konuşma yaparak dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdiler. Dereceye giren ilkokul öğrencileri ödül olarak Eskişehir Sazova Parkı, ortaokul öğrencileri de İstanbul’daki Vialand gezisine katılacak. Ayrıca en yüksek oranla projeye katılan okullardan Kayapa Şehit Jandarma Er Eyüp Gürsoy Ortaokulu, Işıktepe Rüveyde Dörtçelik İlkokulu, Ali Durmaz Ortaokulu’na ve Vahide Aktuğ Ortaokulu’na fotokopi makinesi verilecek.

Kapax Kitap Kılıfları olarak projede emeği geçenleri tebrik ediyor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza da başarılar diliyoruz.