Kitaplar Artık Koruma Altında

  • 2017-04-08

 Kitap okumayı seven birçok kişi kitaplarını çantalarında taşırken kenarlarının, köşelerinin kıvrılmasından rahatsız olurlar. Bunu önlemek için kağıda sararlar veya poşete koyarlar. Kumaştan yapılmış çeşitli desenlere sahip kitap kılıfları kitapseverlerin bu derdine güzel bir çözüm oluyor. Okumaya başlarken kitabınıza takıyorsunuz. Kitap bitince de diğerine takarak kullanmaya devam ediyorsunuz. Kitap kılıflarının su geçirmeyen kumaşı kitabınızı su sıçramalarından ve elinizin ıslaklığından da koruyor. Hem okurken hem taşırken kitaplarınız artık koruma altında.

 Özellikle kalabalık ortamlarda veya toplu taşımada kitap okurken meraklı gözler sürekli ne okuduğumuza bakmak isterler. Bazen biz de okuduğumuz kitabı kapağı veya konusu yüzünden başkalarına göstermek istemeyiz. Okuduğumuz kitaba göre bizi yargılamaları hoşumuza gitmez. Bu gibi durumlarda kitap kılıfları yine yardımımıza koşuyor ve meraklı gözlerden, rahatsız edici bakışlarından bizi koruyor.

 Okuduğumuz farklı ebatlardaki kitaplar için farklı ölçülerde kılıflar bulmak mümkün (XS, M, XL. Aynı giysilerdeki gibi). Kılıflar kirlendiğinde yıkanabiliyor ve tekrar tekrar kullanılabiliyor. Kullan-at tarzı bir ürün olmadığı için hem çevreci hem de uzun yıllar kullanmak mümkün.

 Son zamanlarda hem çevremizde hem de sosyal medyada sıkça görmeye başladığımız kitap kılıfları kitapseverler tarafından da hayli benimsenmiş gözüküyor. Türkiye’nin en büyük kitap sitesi Kitapyurdu.com’daki kullanıcı yorumlarında da kitapseverler bunu çeşitli şekillerde ifade etmişler.

 

Gülçin Peker:

Kitaplarım çantada artık güvende :)

 

deryacb8:

Bayıldım.. Benim gibi kitaplarının kıvrılmasından hoşlanmayanlar için harika bir ürün.

 

A. Aytan:

Harika bir ürün. Çok sevdim bu kılıfı. Ayrıca hediye amaçlı süper bir fikir bence ;)

 

..tsundoku..:

son derece kullanışlı...

 

yesgur:

Serviste rahatsız bakışlara maruz kalmamak adına çok işe yarıyor.

 

Elif Ersoy:

O kadar şık görünüyor ki. Su geçirmemesi de çok ciddi bir özellik benim gibi kitaplarınıza çok düşkünseniz tabi. Elimde gören herkes bayıldı.

 

kumrubuglis:

hem kendime hem arkadaşıma aldım okulda bayıla bayıla kullanıyoruz.

 

Veda:

Acayip memnunum. Ve çok seviyorum. Hem kitabımı koruyor hem de bazen beğenmediğim kitap kapaklarını çok güzel kapatıyor.

 

iyatros:

Çok güzel bir ürün, kumaşın kalitesi çok iyi. Artık kitaplarım tahrip olmuyor:)

 

semra vatansever:

kitap kurtları için harika bir hediye :)

 

araselif_:

Kitapları çantada buruşturup, kırıştıranlar için çok hoş olmuşş:)

 

balzam:

Ben bu kılıfa bayıldım! Hem kullanışlı hem şık. Artık en sevdiğim dostlarımı zarar görmeden çantamda taşıyabiliyorum ve herkesin ne okuduğuma gözlerini dikmeden kitap okumanın keyfini çıkarıyorum.

 

ellcinimsi:

Gerçekten bayıldım harika bir ürün. Kitaplarım çantamda hep kırışıyor ve bazen su şişesinden dolayı ıslanıp sinirlerimi bozuyordu. Bu sorun ortadan kalktı artık.