Neden Kitap Kılıfı Kullanıyorum?

  • 2015-12-18

Hepimiz kitap okumayı seviyoruz. Kitaplarımıza değer verip özen gösteriyoruz. Durum böyleyken okurken ve taşırken elbette kitabımı korumak isterim. Kitaplarımın sayfalarının kırışmasını, kıvrılmış köşeleri olmasını istemem. İşte bunun için kitap kılıfı kullanmak çok iyi bir fikir.

Kitabımı çantamın içine koyduğumda diğer eşyalarım onu zedeliyor. Çantamda bir şeyler ararken ister istemez yine kitabımı zedeleyebiliyorum. Hâlbuki bir kitap kılıfı ile bu problemleri fazlasıyla çözüyorum.

Otobüste, trende, metroda, vapurda kitap okumayı severim. Ama ben okurken içime düşecekmiş gibi okuduğum kitaba bakanlar beni deli ediyor. Bir de okuduğum kitaba bakıp yorum yapmaları yok mu? Takıyorum bir kitap kılıfı ve bu sorunu kökünden çözüyorum.

Beğendiğim bir yazarın yeni kitabı yeni çıktı. Ama kapak resmi bu kadar mı kötü olur? Hemen rengârenk kitap kılıflarımdan birini takıyorum ve kapağına takılmadan keyifle kitabımı okuyorum. Kitap kılıflarının birçok desenleri var. Birinden canım sıkılsa bile hoşuma giden bir diğerini kullanıyorum.

Ben bir kitapseverim ve çevremde benim gibi birçok arkadaşım var. Onlara bir hediye almak istediğimde ilk aklıma gelen onların zevkine uyacak bir kitap kılıfı. İstersem kılıfın üzerine kendim süslemeler yapıyorum ve hediyeyi daha özel hale getiriyorum. Bazen bir kitap ve kitap kılıfını birlikte vermek de güzel oluyor.

Okulda kullandığım küçük defterlerim için Kapax kitap kılıflarından aldım. Çantamdan çıkardığımda arkadaşlarım önce şaşırdılar sonra çok da beğendiler. Şimdi hepsi bunlardan istiyor.

Kitap kılıflarının farklı boyutları var. Piyasada çok satan birçok kitap için aradığım boyutta kitap kılıflarını bulabiliyorum.

Kapax kitap kılıfımı kitaplarımı okurken kullanıyorum, biri bitince çıkarıp diğerine takıyorum. Kirlense bile önemli değil nasılsa yıkayınca yeni gibi oluyor. Uzun süre kullanabileceğim sağlam ürünler.

Kitap kılıfının kendinden ayracı olması çok güzel. İlave bir ayraca ihtiyaç duymadan kaldığım yeri işaretliyorum ve sonra devam ediyorum.

Kapax kitap kılıflarının kumaşı su geçirmez özelliğe sahip. Üzerine bir şey dökülse bile sıvı akıp gidiyor. Deniz kıyısı ve havuz kenarında kitap okurken çok işime yaradı. Ayrıca kitabım elimin neminden etkilenmiyor.

Piyasada her yer Uzakdoğu malı ürünlerle dolu. Ama Kapax kitap kılıflarının tasarımı, kumaşı, baskısı ve dikimi Türkiye’de yapılıyor. Yani tamamen yerli bir ürün.